21:16Tallinn

ALL THREE LINES START FROM VIRU SQUARE (VENUS CLUB). IT IS ALSO END POINT OF ALL THREE LINES.

Departure *
Adults
Children
Family
Departure *
Adults
Special
Family
Children
Departure *
Adults
Special
Family
Children
Departure *
Adults
Children

 

Roheline liin

Nagu nimigi ütleb, viib roheline liin meid Tallinna rohelusse, sest kesklinna kõrghoonete vahel liikudes võib tunduda uskumatu, et Tallinn on üks rohelisemaid pealinnu Euroopas.

See liin algab traditsiooniliselt Viru väljakult, jõudes esimese peatuskohana maalilisse Kadriorgu – nukumajakestele sarnanevate paari sajandi vanuste aadlike suvilateni. Lisaks sellele on Kadriorg oma romantiliste tiikide ning väikeste paleede ja lossidega Tallinna suurim park, kus on mõnus teha väike peatus ja jalgu sirutada. Järgmine buss sellelt samalt roheliselt või siis punaselt liinilt peatub varsti siinsamas Kadriorus.

Edasi viib roheline liin meid lauluväljakule, mis on tähtis laulupidude poolest, mis toimuvad iga nelja aasta tagant, tuues kokku alati pea neljandiku Eesti elanikkonnast – 20 000 lauljat ja väljakutäie publikut. Vahepeal kasutatakse lauluväljakut ka hinnatud kontserdipaigana, kus on üles astunud maailmakuulsad staarid Madonnast Rolling Stones-ini. Eestlaste jaoks on lauluväljak tähtis ja südamelähedane koht ka seetõttu, et just siit sai 1980ndate lõpus alguse rahvaliikumine, mida meie tunneme laulva revolutsioonina, ning mis Eesti taasiseseisvuseni.

Mööda mereäärt jõuame rohelise liiniga edasi Maarjamäele, kus asub kuulus vürst Orlovi loss, milles praegu asub üks ajaloomuuseumi osa. Võimalusel võid seal maha minna ja nautida nii muuseumit kui ka Tallinna lahe avarust, või jätkata bussisõitu kurvilisel Kloostrimetsa ringrajal, kus on aastakümneid toimunud legendaarsed Kalevi ringrajasõidud.

Kloostrimetsa ringrada viib meid Metsakalmistuni, mis on pargina näiv vaikne kalmistu, kuhu on maetud kõik, kes on meie riigile kuulsust toonud – näitlejatest kirjanike ja teadlasteni ning sportlastest poliitikuteni. Otse Metsakalmistu vastas köidab tähelepanu Tallinna Botaanikaaed sadade haruldaste ja eksootiliste taimedega, mida on võimalik ka meeldival jalutuskäigul lähemalt uurida, sest meie buss peatub just botaanikaaia ees.

Kõige erilisemaks hooneks rohelisel liinil on kindlasti 314 meetri kõrgune vastselt renoveeritud Teletorn, mis on kõige kõrgem hoone mitte ainult Tallinnas vaid ka terves Baltikumis. Lisaks põnevatele atraktsioonidele on Teletorni 22. korrusel 190 meetri kõrgusel maapinnast 360-kraadise vaatega kohvik, kus on võimalik veenduda, et Tallinn on tõesti üks väga roheline pealinn.

Tagasi kesklinna sõites möödume ka iidsesetest Pirita kloostri varemetest, mis on olnud sajandeid Tallinna noorte seas populaarne paik kohtamas käimiseks ning mille müstilises atmosfääris toimuvad nüüd klassikalise- ja süvamuusika kontserdid ning festivalid. Lisaks iidsele kloostrile on Pirital ka olümpiakeskus, mis ehitati 1980. aasta Moskva olümpiamängude tarbeks, sest olümpia purjeregatt toimus just siin, Tallinnas.

Tagasi kesklinnas Viru väljakul saad jätkata Tallinna avastamist kas punasel või sinisel liinil.