06:33Tallinn

ALL THREE LINES START FROM VIRU SQUARE (VENUS CLUB). IT IS ALSO END POINT OF ALL THREE LINES.

Departure *
Adults
Children
Family
Departure *
Adults
Special
Family
Children
Departure *
Adults
Special
Family
Children
Departure *
Adults
Children

Orange line

 

Valid 01.10.2019 - 30.04.2020. On Thursdays and Sundays extra bus on demand. More information from bus driver.

Christmas period 21.12.2019 – 06.01.2020

Viru Square 10:00 12:00 14:00
Toompea Castle, Old Town 10:07 12:07 14:07
Freedom Square 10:10 12:10 14:10
Estonian National Opera 10:14 12:14 14:14
Swissotel 10:16 12:16 14:16
Kadriorg Palace Ensemble / Kumu Art Museum 10:25 12:25 14:25
Song Festival Ground 10:37 12:37 14:37
Estonian History Museum / Maarjamäe War Memorial 10:39 12:39 14:39
Tallinn Botanic Garden 10:47 12:47 14:47
TV Tower 10:49 12:49 14:49
Pirita Convent 10:55 12:55 14:55
Pirita Yacht Harbour 10:57 12:57 14:57
D-terminal, Port of Tallinn 11:09 13:09 15:09
A-terminal, Cruise Ship Terminal 11:15 13:15 15:15
Seaplane Harbour 11:23 13:23 15:23
Noblessner 11:25 13:25 15:25
Estonian Maritime Museum 11:33 13:33 15:33
Viru Square 11:35 13:35 15:35

 

Valid 01.10.2019 - 30.04.2020.On Thursdays and Sundays extra bus on demand. More information from bus driver.

Christmas period 21.12.2019 – 06.01.2020

Viru Square 10:00 11:00 12:00 13:00 14:00 15:00
Toompea Castle, Old Town 10:07 11:07 12:07 13:07 14:07 15:07
Freedom Square 10:10 11:10 12:10 13:10 14:10 15:10
Estonian National Opera 10:14 11:14 12:14 13:14 14:14 15:14
Swissotel 10:16 11:16 12:16 13:16 14:16 15:16
Kadriorg Palace Ensemble/ Kumu Art Museum 10:25 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25
Song Festival Ground 10:37 10:37 12:37 13:37 14:37 15:37
Estonian History Museum / Maarjamäe War Memorial 10:39 11:39 12:39 13:39 14:39 15:39
Tallinn Botanic Garden 10:47 11:47 12:47 13:47 14:47 15:47
TV Tower 10:49 11:49 12:49 13:49 14:49 15:49
Pirita Convent 10:55 11:55 12:55 13:55 14:55 15:55
Pirita Yacht Harbour 10:57 11:57 12:57 13:57 14:57 15:57
D-Terminal, Port Of Tallinn 11:09 12:09 13:09 14:09 15:09 16:09
A-Terminal, Cruise Ship Terminal 11:15 12:15 13:15 14:15 15:15 16:15
Seaplane Harbour 11:23 12:23 13:23 14:23 15:23 16:23
Noblessner 11:25 12:25 13:25 14:25 15:25 16:25
Estonian Maritime Museum 11:33 12:33 13:33 14:33 15:33 16:33
Viru Square 11:35 12:35 13:35 14:35 15:35 16:35

 

NB Friday-Saturday timetable valid also at Christmas period 21.12.2019 – 06.01.2020

 

CITY TOUR TEKEE TALLINNASTA AINUTLAATUISEN!

City Tour on paras tapa tutustua kaikkeen siihen, mikä tekee Tallinnasta ainutlaatuisen. Punaisista kerrosbusseistamme avautuu upeita näkymiä kaupunkiin, jolla on pitkä ja arvokas historia, ja jokaisena vuodenaikana bussimme kuljettavat Sinut paikkoihin, joihin et ehkä osaisikaan lähteä omin päin. Mielenkiintoisia faktatietoja sisältävä kymmenkielinen ääniopas tarjoaa hauskaa löytämisen iloa sekä Tallinnan asukkaille että vierailijoille. Erittäin mukavaksi City Tourin bussikierrokset tekee kuitenkin se, että voit jäädä kyydistä ja nousta kyytiin juuri silloin, kun haluat, koska lippusi on voimassa kaikilla reiteillä vähintään 24 tuntia.

TALLINN CITY TOUR BUSSIPYSÄKKI